Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Locuinta de serviciu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Locuinta de serviciu

Primaria la care lucrez de 2 luni ar putea si doreste sa-mi atribuie o locuinta de serviciu din locuintele Anl deja construite...dar cum poate face legal aceasta transformare. Precizez ca nu am varsta sub 35 ani. Fac naveta de la 60 km de orasul in care domiciliez...ceea ce a devenit insuportabil.
Am inteles ca s-a dat o lege (recenta) prin care beneficiati de 900 lei lunar pt plata chiriei si utilitatilor, care priveste persoanele care au locul de munca la o distanta mai mare de 50 km de domiciliu Vorbiti cu cei de la primarie despre aceasta prevedere legala..
ContSters416386, utilizator
Multumesc frumos ...este doar pentru someri. Eu am venit prin transfer
Nu cred ca este doar pentru someri. poate aveti pe cineva in familie sub 35 ani care locuieste in oras, ori un prieten binevoitor, oricine, luati pe numele acestuia locuinta, dupa care dvs. va treceti in contract.
Justitiarul711, utilizator
B-) Cum??????? E tare sugestia ...dar nu se face=D>. Alta sugestie???
Lucrati in cadrul Primariei?