Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Locuinta de serviciu
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Locuinta de serviciu

Primaria la care lucrez de 2 luni ar putea si doreste sa-mi atribuie o locuinta de serviciu din locuintele Anl deja construite...dar cum poate face legal aceasta transformare. Precizez ca nu am varsta sub 35 ani. Fac naveta de la 60 km de orasul in care domiciliez...ceea ce a devenit insuportabil.
:)
mimi1967, utilizator
Da in cadrul primariei. Primaria gestioneaza ANL-urile. Poate sa-mi repartizeze locuinta de serviciu dar nu stim modalitatea legala de transformare...avand in vedere ca nu am varsta sub 35 ani. Daca aveti o sugestie....
mimi1967, utilizator
Si precizez ca m-au adus din cauza ca erau in dificultate si aveau nevoie de serviciile mele.
Sa motiveze ca este in interes de serviciu. Cei care au peste 35 de ani se muta din locuinta?