Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Formular A1
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Formular A1

Bună. Ce imi puteți spune vă rog, despre obligativitatea formularului A1, care va fi introdus legal in Franța, incepand cu 01.04.2017 și care vizează in mod special detaşările de personal? Va mulțumesc!
Formularul A1 este un document comunitar emis de autoritatea competenta a statului de origine al unui salariat detasat intr-un alt stat membru UE, care confirma faptul ca pentru salariatul in cauza este aplicabila legislatia de asigurari sociale a statului de origine, si, in consecinta, contributiile de asigurari sociale sunt retinute si achitate in statul de origine.

detalii : [ link extern ] /