Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Consultanta.
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Consultanta.

Am încetat lucrul în firma pe 24 martie dar în revisal apare închidere CMI pe 16 februarie.Este corect așa?
Da.este corect
Nu are cum sa fie corect ... data incetarii c.i.m. care este ?
Din pacate nu este deloc corect. Potrivit HG 500/2011, actualizat la zi data incetarii CIM este si data la care se face mentiunea in REVISAL, asadar data corecta este 24 martie!
Ultima zi de lucru a fost 24 martie,încetare CMI apare în revisal pe 16februarie.Eu am înaintat demisie cu preaviz pe 13 martie.Mentionez că locul unde lucram sa desființat în data de 24 martie când am avut ultima zi de lucru.
În baza căruia articole.de lege poți înceta CMI fara înștiințare cat timp angajatul lucrează?