Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Schimbare nume pe cale administrativa
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Schimbare nume pe cale administrativa

Buna ziua,
Parintii mei au divortat, iar in urma casatoriei, mama mea a revenit la numele de familie purtat anterior. Eu port numele de familie al tatalui si dori sa il preiau pe cel al mamei.
Este posibil acest lucru avand in vedere ca sunt majora?
Multumesc anticipat pentru timpul acordat!
Va puteti schimba numele pe cale administrativa, aveti in link procedura.
[ link extern ] /