Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Se poate numi hartuire ?!
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Se poate numi hartuire ?!

Buna ziua. Nici nu stiu daca postez unde trebuie, scuze
Problema e urmatoarea : mi se aduc acuze de circa 2 ani NEFONDATE, cum ca de la mine din apartament se aud diverse zgomote.
Va rog sa ma credeti ca nu maaaaaiii supoooorrttt ! Ma suna la 10 noaptea la interfon in casa, ma opreste pe scara....
De fiecare data vorbesc frumos si le spun "mai oameni buni, nu e de la mine, mai vedeti si in alta parte"
Nu mai suport, e ca si cum m ar hartui, atat timp cat imi aduc acuzatii nefondate si sunt atat de incapatanati sa nu inteleaga un lucru atat de simplu
I am invitat sa vina sa vada chiar azinoapte , nu au vrut
De vazut nu vrei, de inteles nu intelegi, in alta parte nu intrebi si continui sa acuzi
Sunt cu nervii la pamant
Eu ii dau in judecata daca nu inceteaza
Va rog sa ma credeti ca nu mai suport
S au dus si la asociatie...
Oamenii aia ce sa faca ? Ce stiu ei ce aud astia ?!
Am ajuns in propria casa sa imi fie groaza daca scap o lingurita pe jos...sa nu deranjez. Dar nu e vorba de ceva scapat din mana. Cica aude ca si cum as rasturna o trusa de scule pe jos...suruburi...piulite !!!
Am inceput sa imi tocesc creierii sa ma gandesc ce ar putea produce zgomot aemanator descrierii
Cred ca cineva, sub ei sau lateral, joaca remmy...nu stiu
Cert e ca trebuie sa fac ceva si nu stiu ce, pt ca de inteles nu am cu cine sa ma inteleg
Blocul are o constructie de tot r.....nu stii de unde se aude, iar lor li s a casunat ca de la noi
Acuze nefondate, reclamatii la asociatie, oprit pe scara, venit la usa, sunat la interfon la 10 noaptea cand noi adormim
Chiar nu pot face nimic ? :(
Am inteles din tacerea dv ca nu pot face chiar nimic (?)
Atunci doar sa ma rog sa sune la politie, sau chiar o sa le sugerez eu
Poate daca vin domnii politisti si vad ca dormim la ora aia, poate bat si la alte usi
Deci poti fi acuzat pe nedrept de orice...si sa taci si sa inghiti :(
Poate nici nu e cu toti boii acasa si doar i se pare ca aude, ceea ce ar fi si mai grav