Forum Discuţii juridice Achiziţii publice jurist la achizitii?
Discuție deschisă în Achiziţii publice

jurist la achizitii?

Poate sa ma ajute cineva cu o informatie, la Biroul de achizitii este obligatoriu sa fie anajat un jurist? ce lege reglementeaza asta?
Legislatia care reglementeaza domeniul achizitiilor publice o gasiti pe site-ul Autoritatii Nationale pentru Reglementarea si Monitorizarea Achizitiilor Publice.
[ link extern ]
B-)
Nicio reglementare in materie nu prevede obligativitatea studiilor juridice pentru persoana responsabila cu achizitiile publice.