Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Derogare regulamentul scolii pe propria raspundere
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Derogare regulamentul scolii pe propria raspundere

Obligatia parintilor elevilor din clasele primare este de a prelua elevul la terminarea orelor de curs sau daca nu poate, sa delege un alt adult. Eu am facut cerere ca elevul meu sa plece singur de la scoala, pe propria raspundere si mi a fost refuzata de conducerea scolii. Cum pot actiona mai departe pentru a cere aceasta derogare de la regulament?
~ Conținut șters la cerere ~