avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... legea 118/1990 cu actualizarile ulterioare
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

legea 118/1990 cu actualizarile ulterioare

Buna ziua,
Parintii mei au fost stramutati in anul 1939-1940 din cauza ca actualele judete Salaj si Maramures au fost trecute sub Imperiul Ungar conf.Dictatului de la Viena.Ei s-au stabilit in Moreni jud.Dambovita unde au si decedat in anul 2000
Eu m-am nascut pe 22 aug.1945 in Moreni,acum fiind pensionar.Am dreptul la indemnizatie conform legii mai sus amintite?
Multumesc frumos!

Alte discuții în legătură

Discutii juridice crisanvasile crisanvasile DL.118/1990 actualizat prin Legea nr.69/2015,prevede unele facilitati care se acorda persoanelor care pe criterii politice au fost obligati sa-si paraseasca ... (vezi toată discuția)
Nelamurire legea 130/2020 aurelianchicheanu aurelianchicheanu Buna ziua, Am o nelamurire in legura cu o lege care a fost adoptata de cateva zile. Legea 130/2020 pentru modificarea şi completarea Decretului-lege ... (vezi toată discuția)
Indemnizație copil persoană strămutată amariusflorin amariusflorin Bună. Vă solicit lămuriri în următoarea chestiune. O persoană (în vârstă de 62 de ani) are mama (în vârstă de 92 de ani) beneficiară a legii 189 ... (vezi toată discuția)