Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Puscarie sau amenda penala pentru modificare cifra in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Puscarie sau amenda penala pentru modificare cifra in contract

Buna seara. Ce pedeapsa poate primi sotul meu pt ca a modificat o cifea intr-un contract . In loc de 400 m2 a scris 4400 m2..dar nu a folosit acel contract nicaieri. Totusi este cercetat penal pt acest fapt pe care la si recunoscut de altfel in fata procurorului. Precizez ca nu are antecedente penale. Primeste puscarie sau amenda penala ? Multumesc anticipat.
Ce pedeapsa se va aplica ramane la latitudinea judecatorului (cu amenda, cu suspendare sau cu executare). Sa-si ia un avocat bun.
Sau cel putin avocat ca pana acum s-a autoincriminat pt fapte care-i apartin si posibil pt fapte care nu-i apartin .
Multumim din suflet tuturora pt raspunsuri si pt sfaturi. Am angajat acum un avocat . El ne va insotii si la declaratii pt ca momentan dosarul se afla pe masa procurorului urmand sa mergem la declaratii. Inca o data va multumesc pt raspunsuri si Doamne ajuta tuturora.