avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 798 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Majorare pensie alimentara minor
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Majorare pensie alimentara minor

Am domiciliu in România si rezidenta in străinătate împreuna cu fiul meu minor . Tatăl acestuia are domiciliul si locul de munca in România . As dori sa știu cărui tribunal (cel unde am domiciliul sau cel unde am rezidenta ) trebuie sa ma adresez pentru majorarea pensiei alimentare al minorului ținând cont ca veniturile tatălui au crescut , la fel si nevoile minorului .

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara dandascalu44 dandascalu44 buna seara, exista o hatarare definitiva de stabilire a penseiei alimentare catre un minor, din anul 2009, in cuantum de 160 lei, minimul pe economie la data ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara in germania roxana  deva roxana deva Buna ziua.As dori un raspuns referitor la cuantumul pensiei alimentare minime in Germania .Fostul meu sot-roman cu drept de munca in Germania -imi trimite acum ... (vezi toată discuția)