Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensii in avans Paste 2017
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensii in avans Paste 2017

Stie cineva cind incep sa bage pensiile in cont ? Astia tac ,nu scot o vorba ,alta data se stia la data asta.
Pana in prezent niciun anunt oficial ca se baga pensiile mai devreme in conturi. La cei care primesc banii in contuiri de card, pensiile intra in data de 13-14 ale lunii in curs.
Probabil si anul acesta se vor livra prin posta cu 2-3 zile inainte de data fixata, adica incapand cu 10 aprilie.
Se stie ca posta incepe distribuirea pensiilor pe 12 dar de cont nu stie nimeni nimic,teoretic pe 7 ar fi trebuit sa vireze banii in cont dar asa cum spuneti cred ca,pe 10 intra banii.
Ministrul muncii a facut anuntul aseara la tv ca se vor vira banii mai devreme cu 2 zile in conturi.
Daca asteptati banii prin posta, depinde si de distributia oficiilor postale.
Am citit si eu dar a spus ca, in conturi banii intra abia in 14. Corect ar fi daca se dau cu doua zile mai repede prin posta sa intre si banii in cont cu doua zile mai devreme deci in 11,convenctia fiind in 13..Alta data asa era.Cit se mai...pe ei sa dea banii aia din timp.Unde sa meri in vinerea mare la cumparaturi,sa fugi dupa bani...Si Olguta asta un pic este sarita de pe fix.
Buna. Pe ce canal la tv ai vazut ca se baga banii mai repede pe card. Si eu am citit in ziar ca pe 14 intra pensiile pe carduri.