Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cod rutier

Poti circula cu un tractorasi de 21cp si viteza de deplasare max15km/h fara ITP. Am asigurare si înscris pe primărie
gi-jane2, moderator
De la 1 septembrie 2014, in temeiul disp Ordonanţa 21/2014 pentru modificarea Codului Rutier, publicata in Monitorul Oficial al Romaniei din 29 august,toţi posesorii de tractoare agricole care sunt inregistrate la primariile de domiciliu sunt obligati sa faca inspectii tehnice periodice la vehiculele respective