avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1829 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... autorizatie constructie
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

autorizatie constructie

am casa la tara pe care vreau sa orenovez si sa ma extind ,. de ce documente am nevoie ?
Cel mai recent răspuns: wick , utilizator 09:05, 16 Aprilie 2017
Bună ziua. În cazul prezentat , aveți nevoie de toate documentele necesare unei construcții noi, respectiv proprietate 1/1 , Certificat de Urbanism şi ulterior Autorizație de Construire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizatie de construire? alexa8888 alexa8888 Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, conform noii legislatii, daca vreau sa extind o casa in latime (are o forma mai ciudata si as vrea sa o fac pe toata ... (vezi toată discuția)
Casa modificata fara autorizatie sorinel74 sorinel74 Buna ziua.In 2003 am cumparat undeva la tara o casa iar in 2012 am modificato fara a avea autorizatie.Mentionez ca aceasta casa este construita la 1 metru ... (vezi toată discuția)
Pot uza de art 2 din legea 50/1991 pentru amenajarea unei camere in pod? MihaiBarbu MihaiBarbu Bună ziua, Doresc să amenajez o cameră în podul casei, cu o suprafaţă de nu mai mult de 20% din suprafaţa totală a casei. Ca să o acopăr se va ... (vezi toată discuția)