Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Poate \'Universitatea de stat\' sa nu ma lase sa ma ...
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Poate 'Universitatea de stat' sa nu ma lase sa ma inscriu pentru lucrarea de disertatie?

Am aflat cu stupoare, ca 'Universitatea din Oradea', in urma unei hotarari din aceasta luna, nu ma lasa sa ma inscriu pentru lucrarea de disertatie, din cauza unei restante de plata de la alta facultate de acum 5 ani (care face parte din 'Universitatea din Oradea'). Mentionez ca, la masterul pe care il fac in prezent nu am de platit nimic. In concluzie, nu vor sa-mi dea nici lucrarea de licenta si nici sa ma inscriu la cea de disertatie. Este legala aceasta constrangere sau pot ataca?! Va multumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua, am finalizat studiile de licenta. Dar, cei de la facultatea unde sunt, nu vor sa-mi dea foaia matricola pentru a-mi "scoate" originalul. Sunt inscrisa la studii de master, respectiv anul II, ultimul semestru tot in cadrul aceeleasi facultati.