Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Am o prietena careia i-a decedat sotul acum un an iar acum cateva luni a decedat si mama cestuia care detinea un apartament . Prietena mea si fiul ei vor sa deschida succesiune dar celalalt fiu al batranei se tot eschiveaza , ba ca nu are bani , ba alte motive . As dori sa stiu daca poate deschide succesiunea fara acordul lui si cum se procedeaza in acest caz . Va multumesc !
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc foarte mult pentru raspuns , succesiunea dupa sot este facuta , am sa-i comunic raspunsul d-voastra , va doresc toate cele bune !