Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... retragere plangere catre itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

retragere plangere catre itm

cum pot sa fac sa imi retrag plangerea de la itm Bucuresti facuta prin e-mail?
Reveniti cu un alt e.mail prin care mentionati ca dintr-o eroare ati trimis primul mesaj sau ca s-au rezolvat cele semnalate. Poate fi, insa, o problema, intre timp sa se fi dispus deja o ancheta de catre inspectorul sef al ITM, ancheta care deja s-a demarat.
e depusa cererea pe 28 -03 si nu stiu inca nimic
Puteti intreba despre stadiul sesizarii dvs., desi obligatia de raspuns scris este de 30 de zile de la depunerea/ inregistrarea sesizarii la institutie conform OG nr. 27/ 2002 art.8 privind petitiile.
multumesc,am trimis la fel cum am trimis plangerea doar ca am precizat ca e facuta de altcineva.
Sesizarea facuta de dvs. este posibil sa fie deja in lucru la un inspector ITM si , ca atare, probabil ca veti primi si raspuns .