Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum pot retrage o plangere la ITM? Am trimis mail in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum pot retrage o plangere la ITM? Am trimis mail in care am ...

Cum pot retrage o plangere la ITM? Am trimis mail in care am specificat ca s-a ajuns la o intelegere amiabila, dar statusul plangeri este in continuare "in lucru"
ITM va continua ancheta pentru a stabili masuri ca ulterior sa nu se mai petreaca astfel de lucruri ca cele semnalate de dvs. Intelegerea amiabila a dvs. cu angajatorul nu suspenda cercetarea ITM.
Conteaza si ce ati semnalat de fapt. Poate fi vorba de un eveniment nedeclarat ce poate fi incadrat ca accident de munca sau de lipsa incheierii unui contract individual de munca.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Nu va luati dupa status. ITM-ul va tine cont de email trimis cu solutionarea amiabila a conflictului si va clasa sesizarea initiala.
Cornel Vasile, Consilier juridic