Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... retragere plangere catre itm
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

retragere plangere catre itm

cum pot sa fac sa imi retrag plangerea de la itm Bucuresti facuta prin e-mail?
am trimis dupa e-mail meu retrgerea.
O puteti retrage, insa depinde si de cum a actionat inspectorul care a avut-o in lucru.
Daca nu a stat prea mult pe ganduri, atunci este posibil sa fie efectuat controlul .

Daca nu l-a efectuat, atunci va clasa sesizarea initiala in urma solicitarii dvs de retragere.
nu a avut control
Atunci sunt sanse sa se claseze sesizarea.