Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Neplata impozit
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Neplata impozit

buna ziua,fiul meu nu a platit impozitul la masina 2 ani,acum are poprire pe salariu dar are si contul blocat,este posibil asa ceva?daca da,ce se poate face pentru deblocarea contului.multumesc anticipat
Sunt sume mici, pana ajungeti ca instanta sa va dea termen intr-o eventuala contestatie, o sa se finalizeze executarea.
sunt sume mici,dar din moment ce are poprire pe salariu,de ce ii blochezi contul?cu ce traieste?cu ce plateste intretinere,chirie si rata la banca?acum sa ajunga restant si la alte institutii?
Impozitul la un autoturism e de cca 50 lei pe an.Vorbiti de poprire pentru 100 lei? De asta e vorba?Daca existau bani in cont se platea de banca si se ridica poprirea.:stunned:Daca nu exista bani in cont, ce folos ca au blocat contul pt. 100 lei, oricum nu au cum sa-i obtina din cont, nici dvs. sa folositi bani dintr-un cont pe 0.
Buna seara,impozitul este de 875 roni pentru ca este un ford mondeo incadrat la limuzine(capacitate mare).avea dr plata 3000 roni plus anul acesta.are poprire de 520 pe salariu si contul blocat,cont in care sunt bani.dna de la primaria locala a spus'nu deblochez contul pentru ca daca nu se mai duce la munca,cine plateste?"am spus ca eu,ptr ca si asa masina este la rolul meu,fiul meu neavand rol.am rugat-o sa puna poprire pe conturile mele,dar nu vrea si pace.