avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... hotare divort copie legalizata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

hotare divort copie legalizata

doresc sa lucrez in strainatate si imi trebuie printre alte 1000 de documente, copie legalizata dupa hotarea de divort. acum tribunalul e in protest si nu pot obtine acest document, imi e necesar urgent. daca depun originalul, cum voi mai obtine mai tarziu duplicat la hotararea de divort? nu mai pot astepta , deci cum pot rezolva?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 23:39, 17 Septembrie 2009
Se pare ca sunteti o femeie foarte norocoasa fiindca de luni se reia activitatea normala a instantelor! Cel putin din informatiile mele!=D>
Nu are rost sa depuneti originalul fiindca nu se stie cand veti avea nevoie de el!
irina4041 a scris:

doresc sa lucrez in strainatate si imi trebuie printre alte 1000 de documente, copie legalizata dupa hotarea de divort. acum tribunalul e in protest si nu pot obtine acest document, imi e necesar urgent. daca depun originalul, cum voi mai obtine mai tarziu duplicat la hotararea de divort? nu mai pot astepta , deci cum pot rezolva?


Nu uitati de apostila!!!
oare chiar mi-e scris sa plec?dupa cate adeverinte care sa adevereasca ceea ce deja ministerul sanatatii cunostea, sau sa adevereasca ceea ce deja fusese adeverit prin diploma, apoi prin obtinerea specialitati....nu mai speram sa rostuiesc copiile legalizate..ramaneam fara o parte din identitate..si anume cea modificata . cred ca in timp si foarte greu, obtineam aceste acte, sau poate nu...
va multumesc ptr raspuns.
taxa este mare, de ordinul milioanelor cum am auzit?
Din 16 septembrie personalul auxiliar al Tribunalului Bucuresti are program intre 9:00 si 11:30, deci puteti legaliza hotararea fara probleme.
Cuantumul taxei pentru legalizare il aflati accesand site-ul www.just.ro, portalul instantelor judecatoresti.

Consilier juridic,
Gabriela Pintea
Ultima modificare: Vineri, 18 Septembrie 2009
Gabriela Pintea, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apostila pe hotararea de divort beatlen beatlen Bunaseara, sunt nelamurita in legatura cu apostilarea hotararii de divort. Am obtinut hotararea de divort definitiva si irevocabila la judecatoria sectorului 6 ... (vezi toată discuția)
Obtinerea unei apostile pt. certificatul de casatorie (am rezidenta in strainatate) dan_daniel dan_daniel Trebuie sa obtin o apostila dupa certificatul de casatorie, locuiesc in strainatate si se pare ca Ambasada nu ofera astfel de servicii si oricum probabil ar ... (vezi toată discuția)
Cum sa formulez corect o imputernicire stelav stelav Buna ziua, Imi poate da cineva un sfat, cum trebuie sa formulez CORECT o imputernicire (procura) unei persoane, pentru a ridica de la arhiva judecatoriei o ... (vezi toată discuția)