Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... in ce conditii se pot returna bani pe un produs?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

in ce conditii se pot returna bani pe un produs?

Un client a cumparat un produs iar după 5minute s-a întors sa isi ceară bani inapoi spunând ca nu ii mai place produsul amenințând ca daca nu i se returnează bani o sa faca reclamație la opc. Precizez ca produsul a fost probat.In cat timp o se pot returna bani?
Poate returna produsul in termen de 30 zile.
Si daca firma refuza ?Ce sancțiuni există?
niciuna. Nu e obligata firma sa ii primeasca raspunsul inapoi pe motiv ca nu ii mai place.
despre ce produs este vorba?clientul este persoana fizica sau juridica?magazinul are o procedura/regulament de retur (produsul s-ar inlcude)?
Clientul este persoana fizică iar produsul este o husa pt un telefon.