Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordarea unui spor pentru Asistenta Medicala ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordarea unui spor pentru Asistenta Medicala Comunitara

De ce Asistenta Medicala Comunitara nu beneficeaza de spor pentru conditii deosebite comform legii 250/2016 cu modificare si complectare ulterioara?
Salariul de baza si celelalte drepturi salariale ale asistentului medical comunitar se stabilesc in conformitate cu Legea-cadru nr. 284/2010 privind salarizarea unitara a personalului platit din fonduri publice, cu modificarile si completarile ulterioare, pentru functia de asistent medical, pe nivel de studii, conform anexei nr. III Familia ocupationala de functii bugetare "Sanatate", cap. I pct. 3 "Unitati de asistenta sociala/servicii sociale cu sau fara cazare" si cap. II "Reglementari specifice personalului din sanatate, din unitatile de asistenta medico-sociala si din unitatile de asistenta sociala/servicii sociale.
Vă mulțumesc!