Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Model restituire timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Model restituire timbrul de mediu

va rog un model cerere de restituire timbrul de mediu pentru finante.
am nevoie pentru a putea actiona in judecata in vederea recuperarii timbrului de mediu.
doamnele de la finante au zis ca este un model de cerere, dar eu nu am gasit-o pe internet pana acum.
multumesc
Model cerere de restituire:
[ link extern ]
carmen01011958, moderator
carmen01011958 a scris:

Model cerere de restituire:
[ link extern ]

Respectiva cerere s-a aplicat in cazul solicitarilor de restitituire pe cale administrativa a taxelor achitate din 2007-2013, procedura abrogata prin intrarea in vigoare a Legii nr.1/2017.
Se poate face o cerere simpla, cu datele personale, in care sa solicitati restituirea taxei, cu trimitere la documentul prin care s-a achitat taxa si la decizia de calcul .