avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Model restituire timbrul de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Model restituire timbrul de mediu

va rog un model cerere de restituire timbrul de mediu pentru finante.
am nevoie pentru a putea actiona in judecata in vederea recuperarii timbrului de mediu.
doamnele de la finante au zis ca este un model de cerere, dar eu nu am gasit-o pe internet pana acum.
multumesc
Cel mai recent răspuns: Dan Cozma , Consilier juridic 07:49, 24 Aprilie 2017
Model cerere de restituire:
[ link extern ]
Ultima modificare: Duminică, 23 Aprilie 2017
carmen01011958, moderator
carmen01011958 a scris:

Model cerere de restituire:
[ link extern ]



Respectiva cerere s-a aplicat in cazul solicitarilor de restitituire pe cale administrativa a taxelor achitate din 2007-2013, procedura abrogata prin intrarea in vigoare a Legii nr.1/2017.
Se poate face o cerere simpla, cu datele personale, in care sa solicitati restituirea taxei, cu trimitere la documentul prin care s-a achitat taxa si la decizia de calcul .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Intrebare legata de restituirea taxei auto de prima inmatriculare oumata oumata Buna ziua, Apelez la dumneavoastra pentru o parere/mai multe pareri legata/e de urmatoare situatie. In 2012 am achizitionat o masina din strainatate, am ... (vezi toată discuția)
Restituire taxa auto SzAlex SzAlex La data de 11 ianuarie 2013 am achitat taxa auto;in anul 2014 am pierdut procesul la Curtea de Apel. In anul 2016, pe cale administrativa am primit de la ANAF ... (vezi toată discuția)
Taxa auto de recuperat pdn38 pdn38 Am castigat in instant recuperarea taxei auto. Care sunt urmatorii pasi si ce taxe, acte imi sunt necesare in continuare. (vezi toată discuția)