Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatii & notificari pentru produse personale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatii & notificari pentru produse personale

Buna ziua,

Vreau sa-mi infiintez o societate comerciala si va rog sa ma ajutati cu un raspuns referitor la autorizatiile care trebuie obtinute sau eventual notificarile care trebuie trimise (si unde) pentru comercializarea unui anumit tip de produse care iau contact cu corpul uman, cum ar fi biberoane, tetine etc. Dar pentru fabricarea acestora? Exista reglementari si acte normative in acest sens?

Va multumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc foarte mult pentru raspuns! Concomitent cu inceperea comercializarii acestor produse, cumparate de la alti producatori, vreau sa incep demersurile pentru productia acestor obiecte. Prin urmare, este foare important sa stiu, in acest sens, daca/ce avize/autorizatii sunt necesare si daca exista reglementari exprese referitoare la productia respectiv avizarea/notificarea unor asemenea produse.

Multumesc!