Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viteza neobisnuita dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viteza neobisnuita dosar

Am fost chemata in judecata pe fond (nu e ordonanta) si mi s-a comunicat invitatia pt intampinare in a 6-a zi de la depunerea actiunii. In a 9-a zi am avut scrisorica in posta.

Asta, in conditiile in care am fost citata la vechea adresa, deci in perioada asta s-a facut si verificarea la Evidenta Populatiei, eu fiind citata direct la noua adresa.

Este normal?
Este posibil sa fie vreo interventie de undeva pentru a pune in fata un dosar?
Buna seara,
SIGUR NU!
NU se poate? Sau NU este normal?
Nu se poate.
Cine-si baga pielea in saramura si ce sume sa primeasca ca sa faca asa ceva cand DNA-ul e cu ochii pe ei si i-ar paste puscaria?
Legea e la fel pt toti.
Dupa termen pare sa fie ordonanta ca de aceea legea e la fel pt toti.
Daca mama grefierei este reclamanta si grefiera vorbeste cu vreo colega?

Pana la urma de unde atata harnicie? Mai ales in perioada asta a anului...