avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1118 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viteza neobisnuita dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viteza neobisnuita dosar

Am fost chemata in judecata pe fond (nu e ordonanta) si mi s-a comunicat invitatia pt intampinare in a 6-a zi de la depunerea actiunii. In a 9-a zi am avut scrisorica in posta.

Asta, in conditiile in care am fost citata la vechea adresa, deci in perioada asta s-a facut si verificarea la Evidenta Populatiei, eu fiind citata direct la noua adresa.

Este normal?
Este posibil sa fie vreo interventie de undeva pentru a pune in fata un dosar?
Cel mai recent răspuns: mirebire , utilizator 09:29, 20 Aprilie 2017
Buna seara,
SIGUR NU!
NU se poate? Sau NU este normal?
Nu se poate.
Cine-si baga pielea in saramura si ce sume sa primeasca ca sa faca asa ceva cand DNA-ul e cu ochii pe ei si i-ar paste puscaria?
Legea e la fel pt toti.
Dupa termen pare sa fie ordonanta ca de aceea legea e la fel pt toti.
Daca mama grefierei este reclamanta si grefiera vorbeste cu vreo colega?

Pana la urma de unde atata harnicie? Mai ales in perioada asta a anului...

Alte discuții în legătură

Termene Martonze Martonze Am primit citaţie azi, 07.01.2014 pentru data de 29 ianuarie. Citaţia a fost emisă de judecătorie în 22.12.2014.În Rezoluţia citită pe site-ul ... (vezi toată discuția)
Vacanta judecatoreasca pompiliairina pompiliairina se judeca termenele din luna iulie la somatii de plata daca e vacanta? (vezi toată discuția)
Citare dna Tomahawk Tomahawk Buna ziua. Va rog sa ma lamureasca si pe mine cineva asupra urmatoarei situatii: am depus plangere penala la DNA, ei m-au citat ca martor la prima audiere ... (vezi toată discuția)