Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viteza neobisnuita dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viteza neobisnuita dosar

Am fost chemata in judecata pe fond (nu e ordonanta) si mi s-a comunicat invitatia pt intampinare in a 6-a zi de la depunerea actiunii. In a 9-a zi am avut scrisorica in posta.

Asta, in conditiile in care am fost citata la vechea adresa, deci in perioada asta s-a facut si verificarea la Evidenta Populatiei, eu fiind citata direct la noua adresa.

Este normal?
Este posibil sa fie vreo interventie de undeva pentru a pune in fata un dosar?
Nu este ordonanta, de aceea am pus intrebarea...
Poate sa fie si mama ministrului justitiei si nu poate modifica legea...
Termenele sunt la fel.

Restul aspectelor trebuie analizate separat...daca intelegeti ce va spun...
Eu nu inteleg care e problema. Nu vi s-a stabilit termen. Doar vi s-a comunicat cererea de chemare in judecata.