avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1120 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Viteza neobisnuita dosar
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Viteza neobisnuita dosar

Am fost chemata in judecata pe fond (nu e ordonanta) si mi s-a comunicat invitatia pt intampinare in a 6-a zi de la depunerea actiunii. In a 9-a zi am avut scrisorica in posta.

Asta, in conditiile in care am fost citata la vechea adresa, deci in perioada asta s-a facut si verificarea la Evidenta Populatiei, eu fiind citata direct la noua adresa.

Este normal?
Este posibil sa fie vreo interventie de undeva pentru a pune in fata un dosar?
Cel mai recent răspuns: mirebire , utilizator 09:29, 20 Aprilie 2017
Nu este ordonanta, de aceea am pus intrebarea...
Poate sa fie si mama ministrului justitiei si nu poate modifica legea...
Termenele sunt la fel.

Restul aspectelor trebuie analizate separat...daca intelegeti ce va spun...
Eu nu inteleg care e problema. Nu vi s-a stabilit termen. Doar vi s-a comunicat cererea de chemare in judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termene Martonze Martonze Am primit citaţie azi, 07.01.2014 pentru data de 29 ianuarie. Citaţia a fost emisă de judecătorie în 22.12.2014.În Rezoluţia citită pe site-ul ... (vezi toată discuția)
Vacanta judecatoreasca pompiliairina pompiliairina se judeca termenele din luna iulie la somatii de plata daca e vacanta? (vezi toată discuția)
Citare dna Tomahawk Tomahawk Buna ziua. Va rog sa ma lamureasca si pe mine cineva asupra urmatoarei situatii: am depus plangere penala la DNA, ei m-au citat ca martor la prima audiere ... (vezi toată discuția)