Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... analiza risc
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

analiza risc

Buna ziua. Avand in vedere Legea nr. 333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor, as dori sa stiu daca intreprinderea familiala se regaseste aici avand in vedere ca, comertul se face intr~o piata, intr~o hala acoperita in care sunt mai multe standuri. Familia are unde stand unde vinde produse chimice,standul fiind inchiriat. Acolo exista sistem de alarma si camere si de asemenea au contract cu firma de paza. Exista si o sectie de politie aproape. Chiar si in acest caz este nevoie de acea analiza de risc?Va multumesc pentru ajutor.
Este bine sa intrebati in scris, cu nr. de inregistrare/ data la sectia de politie din apropiere, in conditiile in care trebuie efectuata o vizualizare la locatia respectiva si este utila studierea documentelor existente pentru protectia lucratorilor/ cumparatorilor, supraveghere, paza, etc.
Multumesc ! Voi transmite familiei!