avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1237 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 18/1991
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 18/1991

Daca autoru de pe TP a- decedat inainte de aparitia leg.18/1991 exista posibilitatea ca - de cererea de stabilire prop formulata de unul din mostenitori sa profite toti mostenitori.Ps.Am - o sentinta motivata in acest sens de jud.Cornetu mai ales - ca - cererea - a fost formulata sub incidenta leg.tutelei?
Cel mai recent răspuns: Gabriel Klein Kiritescu , utilizator 20:08, 20 Aprilie 2017
Buna seara,
De cererea formulata de unu din mostenitori, in temeiul legii 18/1991, profitau TOTI descendentii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lege18/1991 Barosanugs73@gmail.com. Barosanugs73@gmail.com. Se poate pt.autori din Tp care au decedat inainte de aparitia leg 18/91. sa- se formuleze cerere pt.restabilirea dreptului de propietate doar de un mostenitor ... (vezi toată discuția)
Radiere mostenitori din tp gigelas gigelas Patru frati sunt mostenitorii defunctilor parinti. In 1991,doar unul dintre frati,face o cerere in baza Legii 18/1991,prin care solicita reconstituirea ... (vezi toată discuția)
Fond funciar born_bad born_bad Salut, va rog sa-mi spuneti si mie ce optiuni am. In1994 fratii mamei s-au prezentat la Notariatul de Stat, in calitate de mostenitori ai bunicii( decedata ... (vezi toată discuția)