Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 18/1991
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 18/1991

Daca autoru de pe TP a- decedat inainte de aparitia leg.18/1991 exista posibilitatea ca - de cererea de stabilire prop formulata de unul din mostenitori sa profite toti mostenitori.Ps.Am - o sentinta motivata in acest sens de jud.Cornetu mai ales - ca - cererea - a fost formulata sub incidenta leg.tutelei?
Buna seara,
De cererea formulata de unu din mostenitori, in temeiul legii 18/1991, profitau TOTI descendentii.