avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1685 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA in alt oras
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA in alt oras

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema.

Sunt dintr-un oras X si doresc sa imi infiintez PFA intr-un oras Y. Este suficient sa fac un contract de comodat cu cineva din orasul Y sau mai e nevoie si de alte formalitati?

Multumesc!
O seara buna!
Cel mai recent răspuns: REINVENT CONSULTING , Consilier juridic 13:08, 25 Iulie 2017
Buna ziua,
Nu conteaza unde aveti adresa de buletin. Daca aveti spatiu in orasul Y - si acolo veti stabili sediul profesional, nu exista nici un inpediment pentru infiintarea PFA-ului dvs.
Cu stima,
echipa Reinvent Consulting
Ultima modificare: Marți, 25 Iulie 2017
REINVENT CONSULTING, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decaratia 020 lamuriri Em_M Em_M Buna ziua, la ANAF mi s-a spus ca daca realizez venituri din proprietate intelectuala trebuie sa depun declaratia 020 pentru a ma inregistra fiscal in termen ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma Andrei9001 Andrei9001 Doresc sa vand gogosi si langosi in targuri si evenimente dintr-o rulota. Va rog sa imi spuneti ce tip de firma ma avantajeaza . (vezi toată discuția)
Mutare pfa in alt judet cu rezervare nume shoni17 shoni17 Buna ziua, doresc sa mut actvitatea PFA-ului in alt judet. Am depus documentele si mi s-a raspuns ca trebuie sa fac rezervare denumire firma la nivel ... (vezi toată discuția)