Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare PFA in alt oras
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare PFA in alt oras

Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema.

Sunt dintr-un oras X si doresc sa imi infiintez PFA intr-un oras Y. Este suficient sa fac un contract de comodat cu cineva din orasul Y sau mai e nevoie si de alte formalitati?

Multumesc!
O seara buna!
Buna ziua,
Nu conteaza unde aveti adresa de buletin. Daca aveti spatiu in orasul Y - si acolo veti stabili sediul profesional, nu exista nici un inpediment pentru infiintarea PFA-ului dvs.
Cu stima,
echipa Reinvent Consulting
REINVENT CONSULTING, Consilier juridic