Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Definitivat
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Definitivat

Buna ziua ! În urma susținerii examenului de definitivare în învățământ am obținut o nota de care nu sunt deloc mulțumită, (având în vedere faptul că am susținut examenul la matematica pot să mă autoevaluez cu usurinta, iar prin intermediul baremului pot să mă autonotez la fel de ușor) din acest motiv am solicitat recorectarea lucrarii, dacă în urma contestației rezultatul nu oglindește din nou valoarea abordării subiectelor, ce pot sa mai fac , ce demers pot solicita? Vă mulțumesc anticipat!
~ Conținut șters la cerere ~
Hotărârea comisiei de contestații este definitivă și se poate ataca numai prin procedura contenciosului administrativ, contestația reprezentând plângerea din cadrul procedurii prealabile reglementate de art. 7 din Legea contenciosului administrativ nr. 554/2004, cu modificările și completările ulterioare.