Forum Discuţii juridice Executare silită Credit de nevoi personale - mai este titlu executoriu ...
Discuție deschisă în Executare silită

Credit de nevoi personale - mai este titlu executoriu sau nu?

Buna ziua,
Am o intrebare legata de executarea unui contract de credit de nevoi personale.
Am primit de la executor somatia de infiintare a popririi pentru o suma rezultata dintr-un contract de credit de nevoi personale încheiat in 2014.

Incheierea de incuviintare a executarii data de instanta de judecata in baza titlului executoriu, care este contractul de credit de nevoi personale este de la inceputul anului 2017.
In prezent am auzit ca, contractele de credit nu mai sunt titluri executorii. Este adevărat?
Ma interseaza daca pot face o contestatie la executare pe acest considerent?
Si unde gasesc aceste mentiuni ca, aceste contracte de credit nu mai sunt titluri executorii?
Va multumesc,
sunt titluri executorii