avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Deținuții și gratierea
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Deținuții și gratierea

Buna seara am o întrebare concubinul meu este arestat și are pedeapsa de 4 ani pt tentativa de omor și o coada de 3 ani pentru furt cu suspendare în total are pedeapsa de 7 ani de închisoare cu executare va beneficia de gratiere?Va rog să mă ajutați cu un răspuns cât mai serios.Va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Gratiere Danudani Danudani Buna ziua doresc să îmi răspundeți la o întrebare concubinul meu este arestat a avut o pedeapsa cu suspendare(3 ani pentru furt) și a bătut pe cineva ... (vezi toată discuția)
Legea gratierii si amnistiei Ungaralexandra20 Ungaralexandra20 sotul meu a fost condamnat la 7 ani de inchisoare pt furt calificat defapt 4 ani +3 ani coada a ispasit 2 si ceva .legea gratieri amnistiei il poate ajuta sau ... (vezi toată discuția)
Deducerea unei pedepse alexandra15 alexandra15 Buna seara am sa va explic mai pe larg cazul , daca puteti va rog sa imi dati un sfat Sotul meu cand era minor a primit o condamnare din care a executat o ... (vezi toată discuția)