Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Gratiere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Gratiere

Buna ziua doresc să îmi răspundeți la o întrebare concubinul meu este arestat a avut o pedeapsa cu suspendare(3 ani pentru furt) și a bătut pe cineva s-a judecat cu spitalul și în final l-a condamnat la 4 ani plus suspendarea in total 7 ani cu executare acum întrebarea mea este daca va beneficia de gratiere măcar pentru suspendare.multumesc
Nu! In forma actuala, gratierea nu se aplica pentru recidivisti!