Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Accident cu urmari grave
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Accident cu urmari grave

Luni 24.04 am avut un accident de circulatie , am fost lovit frontal de catre un conducator auto ce sa angajat intr.o depasire neregulamentara . Masina mea a fost distrusa 90 la suta si eu am ramas orb cu ochiul drept . Va rog frumos sa ma sfatuiti ce am de facut in acest caz.
Sa va constituiti parte civila in dosar si sa pastrati toate chitantele doveditoare cu platile la medic.
E posibil sa obtineti si diferenta de salariu daca va pierdeti locul de munca.