Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pedeapsa din Romania executata in Anglia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pedeapsa din Romania executata in Anglia

Buna ziua. Va rog sa mi spuneti daca se poate sa execut pedeapsa data de statul roman in Anglia in conditiile in care eu sunt mama singura iar copilul meu este la scoala in Anglia . Pot cere un fel de azil politic pe motiv ca as dori sa incep o. Viata noua in Anglia si ca deja statul. Roman m a despartit de copilul meu intr o pedeapsa anterioara ce trebuia facuta la domiciliu ei dandu mi cu executare?? Ce sanse as avea ?? Multumesc
Azil politic se acorda pentru persecutii pentru opiniile politice, pe criterii rasiale, etnice, religioase sau de orientare sexuala. Nu se acorda pentru a scapa de pedepse pentru furt, inselaciune, talharie, frauda bancara, etc.
Doar daca ati fi avut cetatenie britanica ati fi avut sanse la executarea pedepsei in UK.