Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Subminarea legilor Romanesti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Subminarea legilor Romanesti

Buna ziua,

Dupa cum se stie avem Subminarea puterii de Stat, avem Subminarea economiei nationale, si probabil altele.

Am gasit un articol referitor la Subminarea statului și a cetățenilor, dar parca nu spune prea multe.

Va rog frumos sa-mi spuna cineva daca exista sau se poate vorbi si despre Subminarea legilor Romanesti. Vorbesc foarte serios! Unde pot gasi asa ceva, sau in ce lege?
va multumesc
gabi
gabriella222, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
e un non sens ... subminarea presupune si crearea unor pagube insemnate; nu vad cum poti crea pagube legislatiei ....
se poate vorbi de subminarea statului de drept insa nici acesta nu este un concept juridic ci, mai degraba, o sperietoare de ciori in lumea politica
ma raliez opiniei interlocutoarei de mai sus si va sugerez sa va informati cu privire la unii termeni pe care nu ii cunoasteti si la unele sintagme si concepte care va sunt straine