Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum folosesc casa de marcat pentru un PFA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum folosesc casa de marcat pentru un PFA?

Buna seara, am deschis recent un PFA cu activitate in croitorie, lucrez de acasa. Am luat si casa de marcat, am fiscalizat-o si o am acasa. Vreau sa stiu daca Z-ul trebuie scos zilnic? Trebuie sa o aprind zilnic? Nu am activitate zilnica si nici un program prestabilit, cum procedez?
Va multumesc anticipat,
Adriana.
Casa de marcat o folositi atunci cand este nevoie si scoate Z-ul doar in zilele in care ati eliberat bonuri fiscale.