avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 524 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Cum folosesc casa de marcat pentru un PFA?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Cum folosesc casa de marcat pentru un PFA?

Buna seara, am deschis recent un PFA cu activitate in croitorie, lucrez de acasa. Am luat si casa de marcat, am fiscalizat-o si o am acasa. Vreau sa stiu daca Z-ul trebuie scos zilnic? Trebuie sa o aprind zilnic? Nu am activitate zilnica si nici un program prestabilit, cum procedez?
Va multumesc anticipat,
Adriana.
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 20:30, 28 Aprilie 2017
Casa de marcat o folositi atunci cand este nevoie si scoate Z-ul doar in zilele in care ati eliberat bonuri fiscale.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Raport zilnic ayleena ayleena Buna ziua, stiu ca pentru a scoate Z-ul se bate un cod in casa de marcat. Dar am vazut un raport de vreo 3 metri. Are listate si toate bonurile fiscale din ... (vezi toată discuția)
De curand am achizitionat o casa de marcat, a fost fiscalizata dar nu o folosesc! lavih lavih Buna ziua,va rog frumos ajutati-ma in urmatoarea problema: Domeniul de activitate a firmei este Repararea echipamentelor electronice si optice.Mentionez ca ... (vezi toată discuția)
Registrul jurnal incasari si plati Francu1956 Francu1956 [b]Buna ziua.[/b] Cu speranta ca voi primi un raspuns autorizat adresez si eu catre dvs. urmatoarele intrebari: 1. Pt. un PFA neplatitor de TVA cu ... (vezi toată discuția)