Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Raport zilnic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Raport zilnic

Buna ziua,

stiu ca pentru a scoate Z-ul se bate un cod in casa de marcat. Dar am vazut un raport de vreo 3 metri. Are listate si toate bonurile fiscale din ziua respectiva. Scrie ceva de jurnal electronic. Nu se poate sa se listeze doar Z-ul (raportul de vreo 15 cm)? Cei de unde s-a cumparat casa de marcat zic ca asa trebuie scos, dar eu stiu sigur ca am vazut si z-uri fara toate bonurile fiscale din ziua respectiva. Mi se pare risipa de hartie :D.

Sper ca m-am facut inteleasa, nu lucrez cu casa de mascat.

Va multumesc!
Se poate scoate si raportul zilnic Z pe total zi. Intrebati la firma de unde ati luat casa de marcat/va asigura servisul.