avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inscrisuri
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Inscrisuri

Bună seara! Vă rog să mi daţi un model de înscrisuri pentru neprezentarea la procesul de mărire de pensie. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: moniqita , utilizator 21:41, 29 Aprilie 2017
Cum adică neprezentare, doriți amânarea ptr imposibilitatea de prezentare? Daca da, ce motive aveți ?
Nu doresc amânare, în citatia prin care mi se comunică data de judecată se precizează faptul că, dacă nu doresc să mă prezint, să trimit înscrisuri iar judecata se vă face în lipsa mea.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt insarcinata in 8 luni si am citatie intr-un proces civil ca parat tudor_mihai tudor_mihai Buna ziua, Sunt insarcinata in 8 luni si am ptrimit citatie intr-un proces civil si nu ma pot prezenta . Daca depun concediul medical prenatal, pot cere ... (vezi toată discuția)
Proces cu asociatia de proprietari deeaforu deeaforu Buna ziua, As avea o intrebare legata de un proces cu asociatia de proprietari. Am fost dati in judecat pt neplata datoriilor si am primit o citatie de ... (vezi toată discuția)
Inscris privind judecarea in lipsa caprice caprice In cazul unei citatii din partea unei judecatorii aflate intr-un alt judet(citatie primita in urma unei contestatii) daca pe citatie se specifica faptul ca in ... (vezi toată discuția)