Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu fără plată
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu fără plată

Bună ziua, lucrez la o firma cu o normă de 8 ore și la o alta firma cu o normă de 2 ore cu contracte pe perioada nedeterminata. Sunt însărcinată și am probleme cu sarcina și am avut mai multe concedii medicale . In cazul in care nu mai pot beneficia de concediu medical pot sa îmi iau concediu fara plată la firma cu 8 ore ? Vreau să știu dacă îmi iau concediu fara plată dacă afectează indemnizația pentru creșterea copilului ? Daca da as putea să depun dosarul pentru indemnizație la firma cu 2 ore ? Vă mulțumesc. Cu stima Gunache Ana Maria
Puteti sa va luati CFP la oricare din cei doi angajatori ...perioada de CFP poate afecta acordarea indemnizatiei pentru CCC.