Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Refuz cetatenie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Refuz cetatenie

Spuneti-mi va rog cum sa procedez in cazul in care tatal (cetetean român) copilului minor refuza dupa divort sa trimita actele necesare pentru cetatenia româna a copilului, cu toate ca in certificatul eliberat de statul unde s-a nascut copilul este specificat ca tatal este cetatean român.
Adresati-va ambasadei Romaniei din statul in care sunteti ori primului consulat roman, sa va indrume.