Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Dreptul copilului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Dreptul copilului

Sunt in proces de divort.
Sotul meu nu imi mai permite accesul in locuinta,domicililiul meu nu este acolo,își da copilul afara din casa si nu il lasa sa își termine anul scolar, pe motiv ca vrea sa se razbune.Are accest drept?
Aici nu este vorba de drepturi părinteşti. Nici un părinte nu are "dreptul" de a-şi da afară copilul din casă. Situaţia Dvs. nu prea este clară. Unde anume locuiţi? În alt oraş? Copilul de ce a rămas la tată? Şi cum adică îl dă afară din casă? Unde-l trimite, în stradă?
Ce varsta are copilul ?