Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA in acelasi timp si IF?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA in acelasi timp si IF?

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie,
Am un PFA pot sa am in acelasi timp si IF.In OUG 44/2008 am inteles ca da cei de la ORC spun ca e nevoie sa inchid PFA pentru a deschide IF
Nu:

Art. 19. - (1) PFA îşi desfăşoară activitatea folosind în principal forţa de muncă şi aptitudinile sale profesionale. Ea nu poate cumula şi calitatea de întreprinzător persoană fizică titular al unei întreprinderi individuale.

Ioan Petru Butariu, Contabil