avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartament ( credit ) dobândit înainte de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartament ( credit ) dobândit înainte de căsătorie

Voi achiziționa un apartament prin credit ipotecare,acesta va fi dobândit înainte de căsătorie , plata ratelor urmând a se face si in timpul căsătoriei . Vreau sa știu ce drept va avea soțul la acest apartament?
Cel mai recent răspuns: ContSters325492 , utilizator 21:30, 4 Mai 2017
~ Conținut șters la cerere ~
Am înțeles, mulțumesc !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divort cu partaj caterine caterine Buna seara..am si eu o intrebare.Sunt casatorit de 2 ani din aceasta casatorie a rezultat un baietel in vrsta de 1 an si 6 luni.Inaintea casatoriei am locuit ... (vezi toată discuția)
Partaj Cati Costin Cati Costin Buna ziua, In acest moment sunt in procedura de divort voluntar la notar. Partajul va trebui sa fie judiciar pentru ca nu ne intelegem. In cazul in care am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua! am vazut mai multe pareri pe net despre aceasta situatie: ... Oliver-Benji2022 Oliver-Benji2022 Buna ziua! Am vazut mai multe pareri pe net despre aceasta situatie: Bunurile dobandite inainte de casatorie devin comune dupa casatorie pana la urma? Daca da, ... (vezi toată discuția)