Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Radiere SRL
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Radiere SRL

buna ziua,

Am un SRL infiintat in 1.03.2016, nu l-am folosit , am depus trimestrial declaratia 100. Acum vreau sa radiez firma, insa nu mai gasesc certificatul constitutiv si nu stiu care sunt etapele ce trebuie sa le urmez, unde tebuie sa merg si ce cereri sa fac ca sa radiez acest SRl.Ma pouteti ajuta?

Multumesc
Bună ziua,

Etapele demersului de desfiinţare voluntară sunt, în ordine: Dizolvare + Lichidare şi Radierea.

Dacă aţi pierdut Certificatul de înregistrare al firmei, îl puteţi declara pierdut într-un ziar şi ataşaţi un exemplar al ziarului la dosar.
Dacă este vorba de alt document, puteţi obţine copii certificate din dosarul firmei de la ONRC.

Mai puteţi găsi informaţii utile aici: [ link extern ]

Succes!