Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Certificat constatator autorizare activitati
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Certificat constatator autorizare activitati

Buna ziua, pentru inchiderea prin lichidare a firmei este nevoie de depunerea in dosar a Certificat constatator autorizare activitati de la infiintarea firmei. Din pacate am pierdut acest document. Cum procedez? Trebuie sa merg la Reg.Comertului sa cer datele documentului ca sa il declar pierdut prin anunt la ziar ? E nevoie in dosar si de certificatele ulterioare emise la adaugarea de activitati ? Multumesc pentru ajutor !
Buna ziua.
La dizolvarea/lichidarea unei societati trebuie sa depuneti in orginal toate certificatele constatatoare si CUI-ul societatii.
In cazul in care ati pierdut unul sau mai multe dintre acestea, trebuie sa dati anunt la ziar in acest sens. Dupa aparitia in ziar a anuntului dvs., atasati ziarul, alaturi de cerere si celelalte documente, la dosarul de radiere din onrc.
Raluca Iliescu, Avocat
Va multumesc mult pentru raspuns ! O zi frumoasa !