Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Contract de comodat
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Contract de comodat

Aş dori să aflu dacă două persoane care vor constitui una un pfa contabil şi cealalta persoană fizică un SRL, pot incheia contracte de comodat pe acelaşi imobil, un apartament cu două camere, pentru sediu social fară să desfaşoare nici un fel de activitate şi fară să-şi deducă cheltuieli de intreţinere.
Bună ziua,

Da, pot, fără nici o problemă.

Succes,