avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Transformare pajiste(islaz) in livada
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Transformare pajiste(islaz) in livada

Buna seara,
as dori sa concesionez o suprafata de 5 ha de islaz de la primarie. Am posibilitatea sa tranform aceasta suprafata in livada? Am citit un anunt in care se specifica ca au prioritate sa concesioneze islaz (pajiste) cei care doresc sa infiinteze livezi.
Ma puteti ajuta cu legislatia privitoare la aceasta speta (de a transforma pajistile in livada)?
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Schimbare destinatie teren catalindumitrele catalindumitrele vreau sa concesionez o suprafata de 20 ha de teren din islazul comunal (pasune) pentru infiintarea unei livezi de pomi fructiferi. Consiliul local tot amana ... (vezi toată discuția)
Concesiune pasune comunala dia_8 dia_8 As dori sa concesionez o suprafata de teren dintr-o pasune comunala si sa-i schimb destinatia, adica sa fac o livada. Am citit insa undeva ca ar fi ilegala ... (vezi toată discuția)
Pasunatul abuziv pe pasunea comunala johnnydanut johnnydanut Buna ziua! Sunt presdintele unei asociatii a crescatorilor de animale ce a concesionat de la primarie pasunea comunala si din cand in cand gasesc pe aceasta ... (vezi toată discuția)