Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... construiesc o casa
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

construiesc o casa

Construiesc o casa pe pamint, de locuit doar parter fara etaj 90 metri pătrați amprenta la sol, din BCA îmi trebuie aut de sec la incendiu cont HG 5712016 ???? Va mulțumesc anticipat !!!!
Proiectul de constructii trebuie avizat dpvd psi prin grija proiectantului.
In functie de materialele utilizate in cadrul proiectului si/ sau locatie/ zona construita, ulterior executarii constructiei poate fi necesara si autorizarea dpvd psi-su.
In timpul constructiei casei va trebui sa aveti angajat un diriginte de santier pentru supravegherea lucrarilor.
In urma receptiei lucrarilor, pentru a fi sigur, puteti trimite o adresa impreuna cu schita casei construite la IJSU.
Conform HG 571/2016 Anexa 1, nu e nevoie.